Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Фади Фаваз, поранешниот дечко на Џорџ Мајкл е уапсен поради наводно кршење на лондонската вила на починатиот пејач во која тој живее од неговата смрт, пишува „Mirror“.

Полицајците вчера беа фотографирани покрај куќата, а соседите им рекле дека го виделе мажот како стои на кровот на вилата.

Кога полицијата пристигнала на имотот, Фаваз повеќе не бил на кровот, туку во куќата. Штетата на вилата ја опишале како „обемна“, а наводно се работи за трошок од пет милиони фунти.

– Човекот е приведен под сомнеж дека направил голема штета. Одведен е во полициската станица во Лондон на разговор, пишува во соопштението на полицијата.

Фаваз во последните три години по смртта на Мајкл живее во неговата раскошна вила, но без дозвола и нема намера да се исели. Откако беше отворен тестаментот на Мајкл всушност се виде дека пејачот не му оставил ништо од имотот проценет на 100 милиони фунти. Фаваз всушност ја „киднапирал“ вилата.

Слични објави

Интимни мемоари… Излегуваат нови детали за кралското семејство

Еспресо

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Вагите во бајка, Биковите пред нова авантура

Igor

Kако да го освоите срцето на секој хороскопски знак?

Igor

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продадоа „Гранд“ и заработија милиони

Igor

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Тамара и Хана „шијат“ кај ист кројач (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × 2 =

Слични објави

Солена торта на италијански начин (ВИДЕО)

Igor

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Еспресо

Досега невидени фотографии од Мерилин Монро: Холивудската убавица не престанува да ги восхитува сите дури и половина век после смртта (ФОТО)

Еспресо

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor

И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Igor