Tag : тортиља

Кујна Сцена

Супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Igor
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Кујна Сцена

Префинети тортиља сендвичиња

Igor
Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива…тортиља сендвичиња Потребни состојки: 8 готови ториљи 500 г пилешко бело месо 200 г излупени...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian