Ознака : мезе

Гастро марифети

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (РЕЦЕПТ)

Еспресо
Основата на вкусното гвакамоле е авокадото. Се верува дека неговото потекло датира уште од времето на Ацтеките во Мексико. Денес гвакамоле е дел од секоја...
Гастро марифети

ОДЛИЧНО МЕЗЕ: Пиперки со младо сирење (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 1 кг пиперки бабури 500 гр младо сирење 2 л млеко сол по желба Подготовка: Најпрвин исчистете ги пиперките, посолете ги од внатрешна страна,...