26.8 C
Скопје
18:56 - 14 април, 2024

Ознака : велигде

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ИМАГИНАТИВЕН ВЕЛИГДЕН: Од скршените велигденски јајца направете преслатки мезиња

Еспресо
Ви се скршиле јајцата при варењето, бојадисувањето или што со јајцата по велигденскиот ритуал на кршење јајца? Со малку фантазија од јајцата кои се скршиле...