38.8 C
Скопје
18:43 - 15 јули, 2024

(Видео) Тарантино брутално нападнат во њујоршки ресторан: „Ционистичко г*мно“

Режисерот Квентин Тарантино бил вербално нападнат во ресторан во Њујорк од пропалестински активистки познати како „Крекхед Барни“.

На видеото кое брзо почна да се шири на интернет, може да се види како контроверзната личност му приоѓа на легендарниот филмски режисер и извикува: „Зошто си ти ционистичко г*мно!?“.

Тарантино ја спушта вилушката и одмавнува со главата додека жената извикува: „Одиш во Израел?“

На видеото потоа се гледа како Тарантино се обидува да го напушти ресторанот и да се симне по скалите додека Барни стои пред него и вели: „Тарантино вели н*****!“

Тарантино, чии филмови како „Одмаздата на Џанго“ и „Ефтини приказни“ го користат овој збор, се обидува да ја задржи ладнокрвноста и да управува со непослушната толпа.

Толпа луѓе гледа како демонстрантите го опкружуваат режисерот и извикуваат „Прсти! Прсти на нозете!“, очигледно во врска со склоноста на Тарантино во своите филмови да ги прикажува женските стапала.

„Внимавајте момци“, вели режисерот додека се движи кон својот автомобил.

Барни останува близу Тарантино и продолжува со своето немилосрдно прогонување, извикувајќи: „Ослободете ја Палестина!Free Palestine!“

На крајот, режисерот успева да влезе во автомобилот, а во тој миг Барни и нејзините врсници ги ставаат нозете и рацете на прозорците на автомобилот, продолжувајќи да скандираат, пишува Дејли меил.

(Видео) Цеца Ражнатовиќ запеа за Бајрам: „Ој, Сафете, Сајо, Сарајлијо“

Слични објави

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо

Благословени од ѕвездите: Три хороскопски знаци ќе најдат љубов пред крајот на летото

еспресо
Се вчитува....