7.8 C
Скопје
02:19 - 20 мај, 2022

Ознака : филм

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Филмот „Спенсер“ за ЛЕЈДИ ДИЈАНА е чист маркетинг? На модата очигледно ѝ треба киното!

Еспресо
Конечно се случи – по низа одложувања филмот „Спенсер“ од денес се прикажува во европските кина. Режисерот Пабло Ларен се соочува со митот за Лејди...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

САНДРА БУЛОК му рече збогум на филмот, еве со што ќе се занимава! „Ја сфаќам мојата работа многу сериозно“

Еспресо
Сандра Булок признава, го напушта филмот, но само на одредено време. Еве зашто сака да направи пауза и на која професија да се посвети. Од...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот БЕТМЕН со РОБЕРТ ПАТИНСОН: 128,5 милиони долари за еден викенд во Северна Америка

Еспресо
Продукцијата на најновиот филм за Бетмен, „The Batman“ во која глуми актерот Роберт Патинсон чинела околу 200 милиони долари. Последниот филм за Бетмен во продукција на...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

Кој ќе ја добие улогата во автобиографскиот ФИЛМ за МАДОНА? Аудициите траат со месеци, а ОВА се КАНДИДАТКИТЕ!

Еспресо
Во моментов повеќе актерки се во игра за биографскиот филм на една од најголемите икони на поп музиката, Мадона. Должината на нејзината успешна кариера се...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЖЕНИТЕ ДОМИНИРАА НА БЕРЛИЕНАРЕ 2022: Филмот„Алкарас“ е добитник на Златна мечка за најдобар филм

М.Р.
Филмот „Алкарас“ (Alcarràs) на шпанската режисерка Карла Симон, за борбата на каталонското семејство одгледувачи на праски, ја доби „Златната мечка“ за најдобар филм на Берлинскиот...
Наши Фаци Слајдер Сцена Филм и ТВ

(ФОТО) УСПЕШНО ЗАВРШИ СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ КОМА: Трогателна приказна полна со емоции

Еспресо
Удрена беше и последната клапа на долгометражниот филм КОМА кој изминатиов месец се снимаше на неколку локации во главниот град. Се работи за трогателна пријателска...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

СПОРЕД ФОРБС: Топ 10 најплатени познати личности во шоубизнисот во САД во 2022 година

Еспресо
Магазинот Форбс, референтен магазин за економија и финансии, неодамна објави рангирање со личностите од американскиот шоубизнис кои според нивните проценки ќе заработат најмногу во оваа...
Свет Слајдер Сцена

ОСКАРИ 2022: Анимираниот филм Flee веќе влезе во историјата на Оскарите, а станува збор за вистинска приказна!

Еспресо
Не знаеме дали ќе победи, но Flee, анимираниот филм на Јонас Похер Расмусен, веќе влезе во историјата на Оскарите. Тоа е всушност првиот филм кој...
Свет Слајдер Сцена

КОЈ Е НОМИНИРАН ЗА ОСКАР ОВАА ГОДИНА: Филмската академија ги објави номинациите за најпрестижните и најзначајните награди ширум светот

М.Р.
Дали сте подготвени за овогодинешните Оскари? Филмската академија денес ги објави номинациите за најпрестижните и најзначајните награди во забавната индустрија ширум светот. Меѓу номинираните за...
Свет Слајдер Сцена

ЗА ШОН ПЕН МАЖИТЕ СЕ ФЕМИНИЗИРАЛЕ: Во денешното општество има „отсуство на машко однесување“

Еспресо
Некои изјави на Шон Пен брзо се проширија на социјалните мрежи и станаа хит зашто многумина ги нарекоа смешни. Во текот на интервјуто за The...