23.8 C
Скопје
15:35 - 30 мај, 2024

(Фото) Ова е првата фотографија од филмот посветен на Ејми Вајнхаус: „Back to Black“ ќе го следи „веселиот ран живот на Ејми Вајнхаус во Лондон и нејзиното интензивно патување до славата“

„Studiocanal“ ја објави првата фотографија од претстојниот биографски филм за пејачката Ејми Вајнхаус, „Back to Black“.

На фотографијата е актерката Мариса Абел во улога на прерано почината пејачка.

Филмот, чие снимање започна овој месец, е во режија на Сем Тејлор-Џонсон, најпознат по филмовите „50 нијанси на сиво“ и „Nowhere Boy“.

„Back to Black“ ќе го следи „веселиот ран живот на Ејми Вајнхаус во Лондон и нејзиното интензивно патување до славата“, според „Variety“.

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....