-0.2 C
Скопје
06:39 - 30 март, 2023

Кралскиот биограф објасни зошто Чарлс Трети молчи за книгата на Хари: „Има добра причина да се плаши од својот син…“

Кралскиот биограф и писател Том Бауер напиша колумна за Дејли Меил објаснувајќи зошто кралот Чарлс Трети од Велика Британија на никаков начин не реагира на нападите на неговиот најмлад син Хари.

Авторот на книгата „Одмазда: Меган, Хари и војната меѓу Виндзор“, Том Бауер, изјави дека кралот Чарлс Трети замижува пред лудориите на принцот Хари, затоа што се плаши од објавување на уште поскандалозни информации во јавноста.

„Никој не знае подобро од Чарлс дека Хари едвај ги допрел приказните во книгата кога станува збор за бракот на неговиот татко со принцезата Дијана, неговиот тежок однос со сопствените родители и неговата прељубничка врска со Камила. Исплашениот крал знае дека има добра причина да се плаши од својот син“, напиша Том Бауер.

Според кралскиот биограф, молчењето на Чарлс III може да се објасни и со чувство на вина.

„Тој е доволно самосвесен за да разбере дека по смртта на Дијана, тој не беше татко каков што требаше да биде“, рече Бауер.

Во Бакингемската палата, според писателот, се загрижени поради конфронтацијата на кралот со неговиот најмлад син и откривање на нови вистини.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....