13.8 C
Скопје
09:31 - 28 февруари, 2024

Ознака : паркинсон

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Неверојатни факти за животот на Мајкл Џеј Фокс: Да не беше огромната љубов на сопругата, по дијагнозата ќе се „удавел“ во алкохол

Еспресо
За сите гледачи, без исклучок, тој стана еден од главните симболи на 80-тите – во портокаловата јакна без ракави, со непослушна коса и скејт под...
СветСлајдерСцена

Мајкл Џеј Фокс за животот со Паркинсонова болест: „Моите обожаватели ми даваат живот“

М.П
Популарниот глумец од „Враќање во иднината“, Мајкл Џеј Фокс отворено прозборе за животот со Паркинсовата болест, промовирајќи го својот документарец “Still: A Michael J. Fox...