7.8 C
Скопје
04:49 - 28 февруари, 2024

Познат американски актер и неговата девојка загинаа во сообраќајна несреќа: Сударот го предизвикал тинејџер

Американскиот актер трагично загина со својата девојка во страшна сообраќајна несреќа што се случи вчера.

Американскиот актер Херберт „Каубој“ Кауард, кој го глумеше човекот без заби во филмот „Deliverance“, загина во несреќа во средата попладне во округот Хејвуд, пишуваат американските медиуми.

Официјални лица на државната патрола за автопати на Северна Каролина изјавија дека 78-годишната девојка на Кауард, Берта Брукс, исто така загинала во несреќата, која се случила околу 15:30 часот на автопатот помеѓу Клајд и Кантон.

Полицајците рекоа дека Кауард (85) ја напуштил лекарската ординацијата и дека потоа бил удрен од пикап управуван од 16-годишник. Ниту Кауард, ниту Брукс не носеле бзбедносни појаси. Полицајците соопштија и дека тинејџерот не возел пребрзо.

Не е покренато обвинение.

Застрашувачкиот класик од 1972 година „Deliverance“ е снимена првенствено во округот Рабун во североисточна Џорџија, а некои од актерите биле локални жители, пренесува „Телеграф“.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....