6.8 C
Скопје
05:58 - 4 март, 2024

Бујар Османи стана татко по третпат: Му дадоа име со симбол на храброст

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и неговата сопруга Валбона повторно станаа родители, а убавата вест ја сподели тој самиот на својот Фејсбук профил.

Името на новороденчето е Луан, односно Лав.

Фејсбук, принтскрин

„Со срца исполнети со радост и благодарност, Валбона и јас сме среќни да го објавиме доаѓањето на нашето трето дете Луан. Неговото име симболизира сила и храброст, се надеваме дека ќе го инспирираме, бидејќи им се придружува на Елиза и Мали во нашето семејство. Раѓањето на Луан ја зајакнува мојата посветеност не само на моето семејство, туку и на семејствата на кои им служам. Со топли поздрави”, напиша Османи.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....