9.7 C
Скопје
03:26 - 28 февруари, 2024

(Видео) Северина со најнова објава објаснува сè: „Денес моето дете, утре вашето“

Северина испрати јасна порака споделувајќи клип од Хрватската телевизија за нејзиниот случај.

Вчера се појави веста дека на Северина Вучковиќ повторно ѝ е одземено старателството на синот Александар, а според одлуката на Врховниот суд, старател на детето ќе биде Милан Поповиќ. Оттогаш страстите не се смируваат, па Северина даде изјава за хрватските медиуми, а на своите следбеници на Инстаграм им се обраќа со емотивни објави.

Таа сега сподели прилог од една хрватска емисија, која се бави со овој случај, со зборовите:

„Драги жени и мажи, драги сите кои и понатаму испраќате прекрасни пораки и се прашувате како е ова можно? Ве молам погледнете го прилогот кој долго трае, имајте трпение, зашто објаснува се што институциите ни прават, односно, не прават. Денес моето дете, утре вашето, како што тоа го кажа одлично новинарката на N1 телевизија. Се заблагодарувам на овој прилог и на новинарката која тоа го разјасни подобро отколку што сама можев. И како што рече – „секоја пресуда е порака“. Ви благодарам“, напиша Северина која додаде дека цел прилог не може да го собере во една објава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....