-1.2 C
Скопје
07:26 - 30 март, 2023

Ознака : италија

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Ден за оставка на италијанскиот премиер Драги, нови избори најрано на 2 октомври

Еспресо
Движењето 5 ѕвезди е воздржано. Форца Италија и Лега му го свртија грбот на Драги. Владата на Драги доби доверба која во реалноста не постои...
Локумче Слајдер Сцена

(Фото) Порно ѕвезда влезе во политика со социјалистичката партија на Италија, ќе се кандидира и за пратеничка

Еспресо
Порно ѕвездата Присила Салерно го исполни својот сон, влегувајќи во политиката со важна улога: шеф на националниот оддел против насилство врз жените и ризиците од...
Свет Слајдер Сцена

Бруклин Бекам и Никола Пелц на меден месец во Италија: Шпагети, вино, шопинг, море и…љубов!

Еспресо
Токму додека тато Дејвид и мама Викторија прославуваа 23 години брак, младиот фотограф беше овековечен во лигурското луксузно туристичко село Портофино со неговата сопруга: двајцата...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) Погледнете ја венчаницата на Кортни Кардашијан: Андреа Бочели и неговиот син Матео беа специјално изненадување за парот

М.Р.
Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан и нејзиниот сопруг, тапанарот Тревис Баркер се венчаа „по трет пат“, а церемонијата се одржува во Портофино, Италија.   View this...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Слајдер

Италија „изгор“ скапа ова лето: еден ден на плажа чини во просек 144 евра по семејство

Еспресо
Цените на чадорите за сончање и лежалките годинава се неверојатно скапи, а еден ден на плажа ќе чини во просек 144 евра по семејство, –...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Семејството Кардашијан се во Портофино, Кортни го кажува третото „да“

Еспресо
СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА СВАДБАТА НА КОРТНИ КАРДАШИЈАН ВО ПОРТОФИНО, известуваат италијанските медиуми. Кендал пристигна о своето момче Девин Букер, Кајли е со Сторми, но...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Каде ќе се оджува Евровизија 2023? ОВАА земја веќе го покажала својот интерес, доколку Украина не биде во можност

Еспресо
По трет пат во историјата на Евровизија, Украина победи на музичкиот натпревар кој заврши вчеравечер со финалето. Но каде ќе се одржи Евровизија 2023? По...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Махмуд и Бланко ја пејат „Бривиди“ заедно со украинските претставници на Евросонг

Еспресо
Бланко и Махмуд, претставниците на Италија на Евровизија, ја пеат нивната евровизиска песна „Бривиди“ заедно со украинските претставници – оркестарот Калуш. Ви пренесуваме дел она...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) АНДРЕА ПРИСТИГНА ВО ТОРИНО: Нашата евровизиска претставничка уморна од подготовките „падна“ во длабок сон!

М.Р.
Андреа Коевска, нашата претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија пристигна во Торино. Пејачката пред самотото полетување, како и за време на летот објави...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„Нè направија САЛАТА МАЧЕДОНИЈА!“: Најсмешни твитови по фудбалската победа на Македонија

Еспресо
Навистина треба многу да се има смисла за хумор за да се проголта вчерашниот пораз на фудбалерите на Италија од Македонија, кој ги исклучи Италијанците...