-0.2 C
Скопје
06:21 - 30 март, 2023

(Фото) Каролина ужива во волшебната Апулија, дестинација од соништата за љубителите на плажи, свежа риба, добро вино…

Каролина Гочева сподели среќни моменти од своето патување за летниот одмор во еден од најинтересните региони на Италија, Апулија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Пејачката на патувањето е со сопругот – сликарот Михаил Корубин.

Прекрасната област Апулија ја претставува самата „штикла“ на италијанската карта која изгледа на чизма, сместена во јужна Италија, и толку е живописна што изгледа како да е насликана.

До Апулија се стигнува  наједноставно со траект од Драч, или пак со траектот Бар-Бари (Бари е главниот град на Апулија), излегува на две мориња, на Јадранското и Јонското. Целата област е рибарска, па доколку сте како Каролина љубители на свежа риба и морски плодови, совршено маслиново масло, тестенини по домашен рецепт и прекрасно вино, ова е вистинската летна дестинација за вас.

Според „Нешнал Џиографик“ Апулија е на врвот на дестинациите кои треба да се посетат, „Њујорк Поуст“ ја нарекоа „волшебната Апулија“, а „Лонли Планет“ ја ставија на листата на дестинации кои мора да се видат.

Очигледно Каролина има вкус за тоа што е добро.

Уживајте во прекрасната фотогалерија.

 

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....