4.8 C
Скопје
15:29 - 3 декември, 2023

(Фото) Пенелопе Круз „авион“ на 50 години, градоначалникот на Рапало се пофали со гостинката во италијанскиот град

Шпанската актерка престојуваше со сопругот Хавиер Бардем и нивните два сина Леонардо и Лука во хотелот Асторија во живописното италијанско гратче Рапало во непосредна близина на луксузното Портофино. 

 


„Во многу позитивна сезона за туристизмот, дури и шпанската оскаровка Пенелопе Круз го избра нашиот Рапало за своите годишни одмори. Добредојдовте!“. Така градоначалникот на Рапало, Карло Бањаско, се осврнува на престојот во градот на шпанската актерка.

Пенелопе Круз направи краток одмор во италијанската област Тигулио откако го заврши снимањето на филмот за Енцо Ферари во Модена во кој ја игра Лаура, сопруга на основачот на Ферари. Актерката престојувала со сопругот Хавиер Бардем и нивните два сина Леонардо и Лука во хотелот Асторија.

Очилата за сонце, маската, а понекогаш и капата ѝ дозволуваа да остане незабележана, и покрај прошетката покрај морскиот брег и вечерите во ресторанот „Векиа Рапало“ и пицеријата „Везувио“. Секако, таа не пропуштила ни мало крстарење со брод со застанување во луксузното место Портофино.

И колку и да се обидувала да остане незабележана, папараците успеале да ја фоторафираат во костим за капење, а таа на речиси 50 години изгледа неодоливо.

инстаграм onlycelebrityandroyalty

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....