23.8 C
Скопје
11:19 - 2 јуни, 2023

Јелена Розга подготвува нешто ново, наскоро ќе ги израдува фановите

Во новото, но и последно издание на емисијата „Премиера – викенд специјал“, се појавува и пејачката Јелена Розга која ги открива своите планови. 

Вели дека е навикната летото да ѝ биде многу ангажирано, и дека тоа ѝ се допаѓа зашто сака да биде меѓу луѓе.

Но таа во интервјуто откри дека подготвува концерти во Загреб и Сплит.

Но тоа не е се. По концертите закажани за следниот период, излегува нова песна која ќе биде најава за новиот албум (кој е во финална подготовка). Планирано е албумот да излезе во октомври.

 

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....