18.8 C
Скопје
15:03 - 20 април, 2024

Ознака : Кевин Спејси

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кевин Спејси итно хоспитализиран во главниот град на Узбекистан: Сомневање за срцев удар

Еспресо
Американскиот актер Кевин Спејси е хоспитализиран во главниот град на Узбекистан поради сомневање за срцев удар, известува британскиот таблоид The ​​Sun. „Кевин Спејси беше итно...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кевин Спејси ја освои првата награда по скандалот со сексуално вознемирување: „Оној кој живее од филмот е навистина бесмртен“

Еспресо
Актерот Кевин Спејси доби награда за креативни достигнувања и животно дело од Националниот музеј на кинематографијата на Италија. Ова е прва награда што актерот ја...
СветСлајдерСцена

Доказите се тука: Кевин Спејси обвинет за уште седум сексуални напади во Велика Британија

Еспресо
Оскаровецот Кевин Спејси ќе биде обвинет за уште седум сексуални престапи против маж, објави Крунското обвинителство (CPS). Обвинителството ја обвини актерката ѕвезда за три точки...
СветСлајдерСцена

Кевин Спејси ослободен од обвиненијата за сексуален напад во првиот случај

еспресо
Поротата во Њујорк го прогласи холивудскиот актер Кевин Спејси невин за злоставување на актерот Ентони Рап, кој тогаш имал само 14 години, пишува Си-Ен-Ен. Тој...
СветСлајдерСцена

Кевин Спејси на суд: Татко ми беше расист и неонацист, израснав во компликувано семејство

Еспресо
На американскиот актер Кевин Спејси (63) му се судеше поради обвинение за сексуално злоставување на 14-годишно момче во 1986 година. Актерот Ентони Рап (50) го...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поради „сериозна штета“ и сексуално вознемирување, Кевин Спејси ќе мора да плати 31 милион долари на „Куќа од карти“

Еспресо
Обесштетувањето се должи за „сериозната штета направена во серијата во која тој глумеше“ по обвинувањата за сексуално вознемирување. Речиси 31 милион долари: ова е сумата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кевин Спејси повторно во неволја: Четири обвинувања за сексуално вознемирување, го викаат на суд

Еспресо
Се чини дека правните работи за славниот глумец Кевин Спејси немаат крај: ѕвездата на „Американска убавина“, која се соочи со правна бура во 2017 година...
СветСлајдерСцена

КЕВИН СПЕЈСИ ОДГОВАРА ШТО ИМ НЕДОСТИГА НА ДЕНЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ: Еве што му се допаѓа кај Туѓман!

Еспресо
Кевин Спејси даде ексклузивно интервју за Хрватски тједник во кое зборуваше за неговата улога во филмот на Јаков Седлар „Бурата на Туѓман“. Тој истакна дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

КЕВИН СПЕЈСИ САКА ДА ГО ГЛУМИ ТУЏМАН, КОМЕНТАРИТЕ СЕ БРУТАЛНИ: Тито го глумеше Ричард Бартон, а Фрањо – овој лицемерен предатор!

Еспресо
Последните денови кружи приказната дека глумецот Кевин Спејси пристигнал во Хрватска на покана на хрватскиот режисер Јаков Седлар кој планира да сними филм за првиот...
ЛајфстајлСцена

Почина наводната жртва на Кевин Спејси, ништо од судењето!

Igor
Американскиот актер Кевин Спејси (60), сепак го избегна судењето кое можеше да докаже дека е сексуален престапник. Наводната жртва која прва истапи во јавноста и...