-0.2 C
Скопје
06:31 - 30 март, 2023

Ознака : Кевин Спејси

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Кевин Спејси ја освои првата награда по скандалот со сексуално вознемирување: „Оној кој живее од филмот е навистина бесмртен“

Еспресо
Актерот Кевин Спејси доби награда за креативни достигнувања и животно дело од Националниот музеј на кинематографијата на Италија. Ова е прва награда што актерот ја...
Свет Слајдер Сцена

Доказите се тука: Кевин Спејси обвинет за уште седум сексуални напади во Велика Британија

Еспресо
Оскаровецот Кевин Спејси ќе биде обвинет за уште седум сексуални престапи против маж, објави Крунското обвинителство (CPS). Обвинителството ја обвини актерката ѕвезда за три точки...
Свет Слајдер Сцена

Кевин Спејси ослободен од обвиненијата за сексуален напад во првиот случај

еспресо
Поротата во Њујорк го прогласи холивудскиот актер Кевин Спејси невин за злоставување на актерот Ентони Рап, кој тогаш имал само 14 години, пишува Си-Ен-Ен. Тој...
Свет Слајдер Сцена

Кевин Спејси на суд: Татко ми беше расист и неонацист, израснав во компликувано семејство

Еспресо
На американскиот актер Кевин Спејси (63) му се судеше поради обвинение за сексуално злоставување на 14-годишно момче во 1986 година. Актерот Ентони Рап (50) го...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Поради „сериозна штета“ и сексуално вознемирување, Кевин Спејси ќе мора да плати 31 милион долари на „Куќа од карти“

Еспресо
Обесштетувањето се должи за „сериозната штета направена во серијата во која тој глумеше“ по обвинувањата за сексуално вознемирување. Речиси 31 милион долари: ова е сумата...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Кевин Спејси повторно во неволја: Четири обвинувања за сексуално вознемирување, го викаат на суд

Еспресо
Се чини дека правните работи за славниот глумец Кевин Спејси немаат крај: ѕвездата на „Американска убавина“, која се соочи со правна бура во 2017 година...
Свет Слајдер Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ ОДГОВАРА ШТО ИМ НЕДОСТИГА НА ДЕНЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ: Еве што му се допаѓа кај Туѓман!

Еспресо
Кевин Спејси даде ексклузивно интервју за Хрватски тједник во кое зборуваше за неговата улога во филмот на Јаков Седлар „Бурата на Туѓман“. Тој истакна дека...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ САКА ДА ГО ГЛУМИ ТУЏМАН, КОМЕНТАРИТЕ СЕ БРУТАЛНИ: Тито го глумеше Ричард Бартон, а Фрањо – овој лицемерен предатор!

Еспресо
Последните денови кружи приказната дека глумецот Кевин Спејси пристигнал во Хрватска на покана на хрватскиот режисер Јаков Седлар кој планира да сними филм за првиот...
Лајфстајл Сцена

Почина наводната жртва на Кевин Спејси, ништо од судењето!

Igor
Американскиот актер Кевин Спејси (60), сепак го избегна судењето кое можеше да докаже дека е сексуален престапник. Наводната жртва која прва истапи во јавноста и...
Лајфстајл Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ ВО БЕЛГРАД! Вечераше со фамилијата Ѓоковиќ

Igor
Познатиот американски глумец, Кевин Спејси, беше уловен од страна на српските медиуми како вечера во ресторан во Белград. На познатиот глумец, покрај другите луѓе друштво...