-1.2 C
Скопје
07:46 - 30 март, 2023

(Видео) Кевин Спејси ја освои првата награда по скандалот со сексуално вознемирување: „Оној кој живее од филмот е навистина бесмртен“

Актерот Кевин Спејси доби награда за креативни достигнувања и животно дело од Националниот музеј на кинематографијата на Италија.

Ова е прва награда што актерот ја доби по скандалот со сексуално вознемирување и малтретирање на малолетни момчиња.

„Вечерва сме сведоци на враќањето на Кевин Спејси… Оној кој живее благодарение на филмот е навистина бесмртен и токму на оваа личност ја доделуваме нашата награда вечерва“, рече Виторио Сгарби, заменик-министер за култура на Италија, врачувјќи му ја наградата.

Спејси, од своја страна, му се заблагодари на Музејот за храброста.

Минатиот ноември беше објавено дека Кевин Спејси потпишал договор да глуми во нов филм насловен „Контрола“. Улогата ќе му биде прва работа откако почнаа судските спорови.

Потсетуваме дека на крајот на 2022 година, повторно беа покренати обвинувања за сексуално насилство против Спејси. На судското рочиште актерот се изјасни за невин.

Слични објави

Викенд полн со љубов: На три хороскопски знаци ќе им летаат пеперутки во стомакот, ама и пред очите

Еспресо

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо
Се вчитува....