-1.2 C
Скопје
07:17 - 30 март, 2023

Ознака : Џонсон

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

„Подобро би било Украина да се предаде“: Џонсон зборуваше за позицијата на Германија до 24 февруари

Еспресо
Џонсон: пред почетокот на специјалната операција, Германија го сметаше брзиот пораз на Украина од корист. Пред почетокот на специјалната операција Германија веруваше дека од економски...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Борис Џонсон најави нов пакет воена помош за Украина од 63,7 милиони долари

Еспресо
Џонсон најави нов пакет воена помош за Украина со 850 микро-дронови и 200 беспилотни летала. Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека британската страна ќе обезбеди...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Чудесни жени

По женкарот Борис, доаѓа ли жена премиер на Англија? Од шест кандидати во трката, четири се жени!

Ј.К.Д
Ако на фотелјата од која стана Џонсон седне „сукња“, Велика Британија ќе стане рекордер во жени на водечки државни позиции. Можностите сега станаа речиси сигурни,...
Еспресо Слајдер

Последна трка за лидерство на ториевците: пратениците ќе гласаат доверба за владата на Борис Џонсон

Еспресо
Конзервативните кандидати велат „не“ за враќање на кабинетот на Борис Џонсон. Пратениците во понеделник ќе одржат гласање за доверба на владата поради обновените повици на...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Можните сценарија по оставката на Борис Џонсон, ќе седне ли жена во фотелјата?

Еспресо
Меѓу кандидатите за сукцесија на чело на Конзервативната партија, се новоименуваниот министер за финансии Надим Захави, министерката за надворешни работи Лиз Трас и Саџид Џавид,...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Песков за оставката на Џонсон: „Се надеваме дека еден ден повеќе професионали луѓе ќе дојдат на власт во Велика Британија, ама за сега мала е надежта“

Еспресо
„Ја следиме ситуацијата, но тоа не е наш приоритет“, изјави портпаролот на Путин за британската криза.  Кремљ ја следи политичката ситуација во Велика Британија, но...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Премиерот Борис Џонсон денес ќе се повлече од раководството на ториевците, нов премиер наесен

Еспресо
Би-Би-Си вели дека новиот премиер треба да ја преземе функцијата наесен. Британскиот премиер Борис Џонсон одлучи да се повлече и ќе го стори тоа денеска....
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Првиот човек на британската армија: „Да се ​​подготвиме да се бориме против Русија“

Еспресо
Велика Британија подготвена е да ги поддржи украинските сили и свесна е дека може да дојдат прилично мрачни времиња, барем судејќи според зборовите на генералот...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Борис Џонсон сè уште е во ненадејна посета на Киев: „Велика Британија е на ваша страна и ќе биде додека не победите“

Еспресо
 „Господине претседателе, добро е што сум повторно овде“. Британскиот премиер му предложи на Зеленски план за обука до 10.000 украински војници на секои 4 месеци...
Лајфстајл Сцена

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Igor
Бидејќи актерот Двејн Џонсон е познат по својата добродушност и симпатичност, неговите фанови не се изненадија премногу кога на социјалните мрежи се појави оваа снимка...