14.8 C
Скопје
06:44 - 22 мај, 2024

Ознака : трка

ЕспресоСлајдер

Последна трка за лидерство на ториевците: пратениците ќе гласаат доверба за владата на Борис Џонсон

Еспресо
Конзервативните кандидати велат „не“ за враќање на кабинетот на Борис Џонсон. Пратениците во понеделник ќе одржат гласање за доверба на владата поради обновените повици на...