22.8 C
Скопје
19:43 - 14 април, 2024

Ознака : загина

Еспресо

Путин постхумно го одликуваше загинатиот командант Стремусов со Орден за храброст

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин постхумно го одликуваше вицегувернерот на Херсонската област Кирил Стремусов со Орден за храброст. Стремусов загина во сообраќајна несреќа. „За храброст покажана...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Украински тајкун за жито загина во бомбашки напад во Миколаев; Киев: Целен напад

Еспресо
Олексиј Вадатурски почина со неговата сопруга. Претприемачот, со имот од 450 милиони долари, ја основал Нибулон, најголемата компанија за житни култури во земјата: во 2021...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Шабан Шаулиќ: Тој беше добар човек, но тешко се живееше со него!

Васко Спасоски
Пејачката и ќерка на трагично починатиот пејач Шабан Шаулиќ, Илда, гостуваше во „Магазин Ин“ кај водителката Сања Маринковиќ, каде со едно признание во врска со...
СветСлајдерСцена

Вознемирувачка снимка: Последните секунди на пејач, кој додека снимал „лајв“ бил прегазен од воз! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Романскиот пејач Тави Пустиу (29) трагично настрадал кога се обидувал да помине преку железничка пруга. Имено, автомобилот во кој бил романскиот пејач, а кој го...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Загина ѕвездата од серијата која се гледаше и во Македонија (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Некогашната детска ѕвезда Лоренцо Брино (21) најпознат по улогата на Сем Камден во ТВ-драмата „На седмо небо“ (7th Heaven), загина во понеделникот на седми март,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Васко Спасоски
Гордана Шаулиќ (62) ја даде првата исповед по смртта на Шабан Шаулиќ кој загина на 17 февруари, минатата година по настап во Германија. Таа опиша...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Васко Спасоски
Денеска се навршува точно една година од смртта на кралот на фолк-музиката, Шабан Шаулиќ. Како што знаете, популарниот пејач минатата година на 17 февруари загина...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Васко Спасоски
На денешен ден пред една година на 17 февруари во 2019 година, тажна и помалку неверојатна вест го потресе регионот. Кралот на народната музика Шабан...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

„Тие зборови најмногу ме заболеа“: Џеј Зи откри што му кажал Коби Брајант месец дена пред смртта! (ФОТО)

Васко Спасоски
Раперот Џеј Зи (50) гостуваше во вторникот на Универзитетот Колумбија и проговори за односот со славниот кошаркар Коби Брајант, кој заедно со неговата ќерка трагично го...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ванеса Брајант на Инстаграм: Ми недостасува твоето „Bonjourno, principessa/reina” (ФОТО)

Еспресо
Коби Брајант, вистинската кошаркарска легенда го напушти овој свет во хеликоптерска несреќа во која загинаа уште седум други луѓе. Меѓу настраданите беше и неговата малолетна...