4.8 C
Скопје
03:02 - 21 април, 2024

Ознака : Калифорнија

СветСлајдерСцена

(ФОТО) Арон Картер го ставил на продажба својот дом во Калифорнија пред неговата ненадејна смрт, еве зошто!

Еспресо
Еден месец пред неговата ненадејна смрт, пејачот Арон Картер ја ставил својата куќа на продажба за да започне „ново поглавје“ во животот, пренесува People. 34-годишниот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Калифорнија „останува засолниште за оние на кои им треба абортус“, гувернерот потпиша заштитен „штит“

Еспресо
Одредбата ќе создаде заштитен штит за секој кој практикува, помага или врши абортус во државата, дури и за оние кои ќе дојдат во Калифронија во...
UncategorizedСветСлајдерСцена

КОЛКУ ЧИНИ ДА СТЕ СОСЕДИ НА ХАРИ И МЕГАН: Возможно е, само пресолено е…

Еспресо
Можно е да бидете сосед на кралската двојка, цената, сепак, е преголема. Ве запознаваме подобро со калифорниската „Палата Версај“. Кој не сонувал барем еднаш да...
СветСлајдерСцена

Е, сега татко и ќе се налути: На ќерката на Алек Болвдин се ѝ испадна од бикинито! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на холивудскиот актер Алек Болдвин (61) и Ким Бесинџер (66), Ајрланд Болдвин (24) е фотографирана на плажа во Калифорнија додека сурфала со своите пријатели,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Синди Крафорд се прошета тип-топ средена, но поради еден детаљ ги налути сите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка и еден од најпопуларните супермодели на деведесетите години, Синди Крафорд (54) на улиците во Лос Анџелес покажа опуштен и женствен стил во многу...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Загина ѕвездата од серијата која се гледаше и во Македонија (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Некогашната детска ѕвезда Лоренцо Брино (21) најпознат по улогата на Сем Камден во ТВ-драмата „На седмо небо“ (7th Heaven), загина во понеделникот на седми март,...