10.8 C
Скопје
20:54 - 28 февруари, 2024

Ознака : гувернер

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Гувернер антиваксер, претседател во сенка на Трамп: Кој е Рон ДеСантис, „ентузијастичкиот шампион на конзервативизмот“?

Еспресо
На претстојните претседателски избори во САД, републикански кандидат можеби нема да биде Доналд Трамп, туку гувернерот на Флорида, Рон ДеСантис. ДеСантис, кој освои убедлива победа во првиот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Калифорнија „останува засолниште за оние на кои им треба абортус“, гувернерот потпиша заштитен „штит“

Еспресо
Одредбата ќе создаде заштитен штит за секој кој практикува, помага или врши абортус во државата, дури и за оние кои ќе дојдат во Калифронија во...