36.8 C
Скопје
18:37 - 18 јуни, 2024

Ознака : кирил стремусов

Еспресо

Путин постхумно го одликуваше загинатиот командант Стремусов со Орден за храброст

Еспресо
Рускиот претседател Владимир Путин постхумно го одликуваше вицегувернерот на Херсонската област Кирил Стремусов со Орден за храброст. Стремусов загина во сообраќајна несреќа. „За храброст покажана...