-1.2 C
Скопје
07:45 - 30 март, 2023

Ознака : хеликоптер

Еспресо Слајдер

Трагедија во Италија – загина четиричлено семејство од Словенија и уште три лица во хеликоптерска несреќа

Еспресо
Медиумите во Италија известија за хеликоптерска несреќа во која загинале седум лица, меѓу кои и четиричлено семејство од Словенија. Хеликоптерот паднал на југот на Италија....