19.9 C
Скопје
18:58 - 18 мај, 2022

ЛЕКАР МУ „ПРЕПИШАЛ“ НА ПАЦИЕНТ СО КОВИД ДА НЕ СЕ КАПЕ 7 ДЕНА: Министерството за здравство го истражува целиот случај

Министерството за здравство на Хакасија во Русија објави дека ќе има информативен разговор со доктор кој ги лекувал неговите пациенти од корона вирусот со „мртва вода“.

На социјалите мрежи неодамна се појавија фотографии од рецептот на овој лекар. Лекот се сосоти од обично шише на кое пишува „мртва вода“, а пациентите тврдат дека ова не е единствениот бизарен совет што им го дал овој доктор кога се разболеле од ковид.

Сограѓанин тврди дека истиот лекар му рекол да ја спушти температурата со магнетотерапија, односно да ставил капаците од обични тегли на магнет, да ги загрее на пламен и да ги држи блиску до носот и грлото.

Други велат дека им препорачал да вдишат „мртва вода“, а од неговата канцеларија луѓето излегувале „излудени“.

Од Министерството велат дека секако ќе имаат разговор со докторот, а на повредените пациенти им препорачале да се обратат до директорот на поликлиниката во која работи докторот.

Слични објави

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо
Се вчитува....