19.9 C
Скопје
17:24 - 18 мај, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Многу студено, под минус 10, еве кога!

– Како што најавивме, во следните неколку денови времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена облачност. Особено долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро и понатаму ќе биде МНОГУ СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштаат и под -10 степени, додека максималните ќе бележат тенденција на пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 0 до 8 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

И во Скопскиот регион понатаму во следните денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот од -9 до -1 степен, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 3 до 6 степени.

Слични објави

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

Зошто е важно да се штеди и како депозитите може да помогнат во иднина?

Еспресо
Се вчитува....