25.8 C
Скопје
02:25 - 23 јуни, 2024

Ознака : кисело

Дестинации и ДегустацииСлајдер

МАЛИ ТРИКОВИ: Како да го спасите јадењето ако е премногу луто, солено, кисело или благо?

И. Т.
Малите незгоди при готвење се случуваат секому, затоа важно е да знаете како лесно да ги поправите грешките. Ништо не е изгубено и јадењето може...
Дестинации и Дегустации

Мини уштипци со кисело млеко: Највкусното тесто без јајца и прашок за печиво (РЕЦЕПТ)

Igor
Уштипци кои се идеални кога немате многу време, а сакате вкусен оброк… Состојки:350 гр брашно, 300 гр кисело млеко (полномасно), 1 полна лажица сода бикарбона....