Ознака : уштипци

Гастро марифети

Мини уштипци со кисело млеко: Највкусното тесто без јајца и прашок за печиво (РЕЦЕПТ)

Igor
Уштипци кои се идеални кога немате многу време, а сакате вкусен оброк… Состојки:350 гр брашно, 300 гр кисело млеко (полномасно), 1 полна лажица сода бикарбона....