14.8 C
Скопје
09:55 - 2 јуни, 2023

Џесика Симпсон признава зошто се упропастила „Пиев, ја почувствував болката на светот која денес ја носам како почесен медал“

Џесика Симпсон неодамна објави долг пост на социјалната мрежа Инстаграм, која го најавува нејзиното повторно раѓање.

некогаш и денес

Така таа го претставува своето ново јас на светот. Денес таа е жена која веќе четири години се откажала од алкохолот:

„Оваа личност од утрото на 1 ноември 2017 година е непрепознатлива верзија на мене – пишува Џесика Симпсон – знаев, во тој точен момент, дека ќе си дозволам да си ја вратам светлината , да покажам победа над мојата внатрешна битка за самопочит и да се соочам со овој свет. Лично, за да го направам ова, требаше да престанам да пијам алкохол, затоа што ми се вртеа умот и срцето во иста насока и искрено бев исцрпена. Сакав да ја почувствувам болката на светот, за да можам да ја носам како почесна значка“. Објава што 41-годишната мајка на три деца ја споделува заедно со силата и храброста што можат да ги добијат толку многу луѓе во нејзина ситуација: „Проблемот не беше пиењето, јас бев. Не се сакав себеси, не ја почитував мојата моќ. Денес го правам тоа. Јас сум брутално искрена и отворена, слободна сум “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson)

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....