17.8 C
Скопје
02:09 - 26 мај, 2024

Ознака : саксофонист

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Збогум Ендрју Вулфолк, си замина еден од најголемите саксофонисти на сите времиња

Еспресо
Светот на музиката жали за смртта на Ендрју Вулфолк, саксофонист и историски член на Earth, Wind & Fire. Бендот, многу познат по песните неизбришливо запишани...