13:57 - 19 април, 2024

Ознака : Ендрју Вулфолк

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Збогум Ендрју Вулфолк, си замина еден од најголемите саксофонисти на сите времиња

Еспресо
Светот на музиката жали за смртта на Ендрју Вулфолк, саксофонист и историски член на Earth, Wind & Fire. Бендот, многу познат по песните неизбришливо запишани...