24.8 C
Скопје
12:43 - 14 април, 2024

Ознака : Ивана Трамп

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо
Документите објавени од ФБИ открија дека покојната Ивана Трамп била под истрага на контраразузнавачката служба поради обвиненијата поврзани со нејзините врски со нејзината родна земја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ивана Трамп не му оставила ни долар на Доналд: Луксузниот стан и миленичињата ги оставила на дадилката, еве каде отидоа парите според тестаментот

Еспресо
Ивана Трамп, поранешната сопруга на Доналд Трамп која почина во јули минатата година откако падна по скалите од нејзината куќа на Менхетен, внимателно го поделила...
СветСлајдерСцена

Доналд Трамп доцнел на погребот на Ивана, еве зошто немало воопшто цвеќе

Еспресо
Трамп (со Меланија) доцнел на погребот на поранешната сопруга Ивана: ковчег во златна боја, но без цвеќе.  Trump family attends Ivana Trump’s funeral in Manhattan...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Доналд Трамп со децата и со Меланија на погребот на Ивана во Њујорк; златен ковчег за поранешната манекенка и бизнисменка

Еспресо
Поранешниот претседател на САД присуствуваше на погребот на поранешната сопруга Ивана Трамп, а беше заедно со неговата сегашна сопруга Меланија и трите деца. Во златен...
СветСлајдерСцена

Го сакала до последен здив, а си замина набргу по него: Љубовната приказна на Ивана Трамп и Росано Рубиконди

Еспресо
Четвртиот сопруг на американската милијардерка, Росано Рубиконди почина неколку месеци пред неговата поранешна сопруга, со која остана до крајот поврзан со длабока наклонетост.   View...
СветСлајдерСцена

Како почина Ивана Трамп? Вистината дојде од обдукцијата, не е срцев удар!

Еспресо
Како умре Ивана Трамп? По хипотезите за веројатен срцев удар, обдукцијата ја открива вистината за причините за смртта на екс-сопругата на поранешниот претседател на Сад,...
СветСлајдерСцена

Први откритија за причината за смртта на Ивана Трамп

Еспресо
Њујоршката полиција ја истражува можноста дека Ивана Трамп, првата сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп, пронајдена мртва вчера, паднала по скалите од нејзиниот стан во...
СветСлајдерСцена

Јас сум Доналд Трамп, ќе ви помогнам да најдете маса: По одговорот на Ивана, ја чекаше лимузина! Вака Ивана Трамп го заведе милионерот

Еспресо
Ивана Трамп , првата сопруга на Доналд Трамп , почина на 73-годишна возраст. Таа е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Њујорк, а засега се...
ЕспресоСветСлајдерСцена

Ивана Трамп, била пронајдена без свест во нејзиниот дом во Њујорк, требала да оди на фризер

Еспресо
Ивана Трамп почина на 73-годишна возраст. Била пронајдена без свест во нејзиниот дом во Њујорк, неколку часа пред да оди на закажаниот термин во фризерски...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Почина Ивана Трамп, првата сопруга на поранешниот претседател на САД; Доналд Трамп: „Беше прекрасна, убава и извонредна жена“

Еспресо
Веста за смртта на Ивана Трамп ја објави самиот Трамп на социјалната мрежа Трут. Имаше 73 години.   View this post on Instagram   A...