7.8 C
Скопје
20:00 - 20 февруари, 2024

Ознака : ангела меркел

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Финската премиерка не е единствена која танцувала: Се сеќавате ли на движењата на Ангела Меркел, Зеленски, Борис Џонсон…?

Еспресо
Сана Марин предизвика многу критики поради контроверзното видео од нејзиното танцување на забава, иако мора да се признае дека финската премиерка има доста добри танцови...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Која е Урсула фон дер Лајен? Штитеничка на Ангела Меркел, мајка на седум деца и дама со став и андроген стил

Еспресо
Германка со ретро фризура која е лесна за одржување, љубителка на нежен накит, а кога облеката е во прашање нејзниот избор е комбинација на елегантен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ВИДЕО/Ангела Меркел, во првото интервју по заминувањето од власт, зборуваше за здравствените проблеми: „Ќе треба да научам да живеам со тоа“.

Еспресо
Како што пишува германски Bunte, поранешната германска канцеларка Ангела Меркел конечно проговорила за своите здравствени проблеми, поточно за треперењето кое меѓу другото го припишува и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ангела Меркел: „Инвазијата е брутален напад“, „Студената војна не е завршена“

Еспресо
Ова е првпат Ангела Меркел да даде интервју по нејзиното пензионирање, и не станува збор за „меа кулпа“, туку за враќање на „државната причина“ што...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ГЕРМАНСКАТА МАЈКА: Интересни факти за Ангела Меркел

Еспресо
Ангела Меркел има два моќни прекари: Германците ја нарекуваат „мајка“, а остатокот од светот „кралица на Европа“. Деновиве, една од најмоќните жени во светот се...
БалканСлајдерСцена

МЕНИТО НА МЕРКЕЛ: Што јадела канцеларката на вечера со Вучиќ во Србија

Еспресо
По обраќањето до јавноста, претседателот на Србија, Александар Вучиќ и канцеларката на Германија, Ангела Меркел, кои денеска пристигнаа во Белград, отидоа на работна вечера.  ...