МЕНИТО НА МЕРКЕЛ: Што јадела канцеларката на вечера со Вучиќ во Србија

По обраќањето до јавноста, претседателот на Србија, Александар Вучиќ и канцеларката на Германија, Ангела Меркел, кои денеска пристигнаа во Белград, отидоа на работна вечера.

Ресторанот кој е домаќин на делегацијата за „Пинк“ призна дека имаат голема чест, но и голем страв поради доаѓањето на претседателот Вучиќ и канцеларката Меркел.

„Се базиравме да служиме храна од северот кон југот на државата. За да ја покажеме нашата традиција, ќе служиме кулен од Срем, најдобри сирења, колбаси, пршута, сарми од штавеј кои минатиот пат оставија посебен впечаток и сето тоа ќе го спариме со најдобрите вина од Србија“, велат од ресторанот и додаваат:

„Што се однесува до менито, немаше посебни барања. Тие навистина сакаа да пробаат сè што нудиме. Подготовките за таква делегација траат многу долго“ ,  заклучија од ресторанот.

Слични објави

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Ј.К.Д

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.
Се вчитува....