18.8 C
Скопје
00:33 - 27 септември, 2023

Роберт де Ниро го прослави 80-от роденден со вечера со ѕвезди во Њујорк: Еве кои сè беа на забавата

Некои од најзначајните личности во Холивуд се собраа во ресторан во Њујорк за да го прослават роденденот на Роберт Де Ниро.

Актерот, кој наполни 80 години во четвртокот, приреди вечера заедно со неговата девојка Тифани Чен по повод овој настан.

Роденденската вечера на актерот на „Кум“ ги вклучи Пол Макартни и неговата сопруга Ненси Шевел, Леонардо ди Каприо, легендарните филмски режисери Френсис Форд Копола, Мартин Скорсезе, и Џорџ Лукас, заедно со Џејн Краковски, Дејвид Блејн, Бет Мидлер, Кристофер Вокен, Палминтери и поранешниот гувернер на Њујорк, Ендрју Куомо.

Пред неговиот роденден, добитникот на Оскар беше виден како ја проверува изведбата на „FLEX“ во центарот Линколн во средата вечерта. ДеНиро отиде зад сцената за да ја поздрави актерската екипа и да се фотографира со нив по претставата.

Де Ниро доби убави роденденски пораки од пријатели од шоубизот и естрадни личности ширум светот.

Неговата ќерка Дрена Де Ниро, исто така, го одбележа овој настан со споделување на роденденска објава посветена на нејзиниот на нејзините Инстаграм Stories.

Дрена, која има 51 година, е актуелна во последниот месец откако нејзиниот син Леандро Де Ниро-Родригез почина поради предозирање со дрога.

Актерот објави изјава по трагичната смрт на неговиот внук во која се вели дека е „длабоко вознемирен поради смртта на мојот сакан внук Лео“.

На почетокот на годината, актерот го доби своето седмо дете, девојче кое тој и неговата девојка го нарекоа Џиа Вирџинија Чен Де Ниро.

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....