31.8 C
Скопје
20:03 - 22 јули, 2024

(Фото) Емотивно од болница: Актерката Тамара Драгичевиќ го покажа бебенцето, а под прозорецот….

Актерката Тамара Драгичевиќ се породи вчера и на свет донесе син на кој му го дадоа името Борис.

Гордиот татко, актерот Петар Бенчина на социјалните мрежи сподели како ја бодри сопругата од дворот на болницата каде што се наоѓа.

принтскрин

Ја фотографирал додека била на прозорецот со бебето, додека Тамара го објави Петар како ѝ мафта покрај паркиран автомобил.

принтскрин

Инаку, Петар на својот инстаграм-профил ѝ испрати емотивни зборови на сопругата.

– Утрово околу 4:30 по излегување во град застанавме кај „Драгиша Мишовиќ“. Ти си неверојатна  – напиша тој.

Двојката решила да го крстинивниот син Борис, што значи воин, а се смета и за пократка форма на името Борислав.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Bencina (@petarbencina)

(Фото) Какво тело има свекрвата на Анастасија Ражнатовиќ! Мајката на Гудељ ја покажа совршената линија во бикини

 

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....