26.8 C
Скопје
09:09 - 13 јуни, 2024

Никола Роквиќ пред пристигнувањето на Егина објави убава вест: „Роди здраво момче…“

Никола Роквиќ е на чекор до целта и по точно еден месец, денеска, 22 мај, пристигнува во Егина по поминати 1.060 километри пеш.

Имено, тој се огласи на чекор до целта и ја сподели убавата вест која го очекуваше.

Како што изјави, денес е особено среќен поради приновата.

– Бог на помош драги луѓе, еве се симнувам по планините. Ви благодариме за поддршката, ви благодариме за вашата љубов. Колку сум среќен и што чувствувам…. Мојата кума Ива роди здраво момче. Ве бакнувам, ве сакам – рече тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Пејачот Никола Роквиќ пред еден месец појде пеш на аџилак, од храмот Свети Сава до островот Егина во Грција, со цел да му се поклони на Свети Нектариј Егински, се за хуманитарна цел.

Никола по пат преку фондацијата „Породица“ собира пари за детска онкологија.

Секојдневно се огласуваше преку Инстаграм, а денес во Грција со децата ќе го чека сопругата Бојана Баровиќ.

 

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....