(ФОТО) Ќерката на Сара Мејс и Димитар наполни три години: Магична забава во пастелни бои

Познатата пејачка Сара Мејс на својот инстаграм – профил сподели прекрасни фотографии од третиот роденден на ќерката Илина. Прекрасна роденденска торта украсена со колоритен еднорог, многу балони и украси, забава со сапуница, слатки изненадувања и секако многу другарчиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Мама Сара и Илина беа совршено стилизирани, а притоа имаа и слични фризури со плетенки. За тематските игри на забавата се погрижи  и нашиот познат водител и маркетинг претприемач Димитар Атанасовски, кој е татко на славеничката и сопруг на Сара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

 Со нив до крај на свет и назад, стои во описот на еден од прекрасните семејни роденденски фотографии.

На роденденската забава беше присутен и „постариот брат“ на Илина, кучето Атос, или „кучето човек“ како што Сара милува да го нарече.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

– Тоа е, не можам да се сопрам, многу убави слики има. Башка, морав да споделам од семејните гушкања со Атос, стои во описот на еден од прекрасните албуми кои Сара ги сподели со своите обожаватели.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....