(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Вежби за рамен стомак со голем ефект!

Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо.

Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена и објаснува:

– Денешниот сет на вежби ги опфаќа сите мускули на стомачната регија, со одредени модификации се релативно безбедни за сите и единствениот реквизит кој што е потребен, го има дома секој од нас – ПЕРНИЦА!

Пробајте за почеток со оние кои се најлесни за вас, каде при изведувањето не чувствувате болка во лумбалниот дел од рбетот, односно половината.

Со редовно вежбање, за многу кратко време ќе го зацврстите абдоминалниот дел и ќе може да ги изведете сите вежби.

Доволни се по 15 повторувања на вежба, во три сетови, секој втор ден и ефектот ќе биде забележителен за брзо!

За повеќе вежби, можете да ги посетите и „онлајн“ часовите на Елена или да ја „лајкнете“  Фејсбук страната @FitnesStudioLadyFit.

 

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....