21.8 C
Скопје
20:07 - 15 април, 2024

Ознака : химна

СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Ерик Клептон ја испеа АНТИВАКСЕРСКАТА ХИМНА

М. Г.
Анимираното музичко видео за очигледната химна на легендарниот гитарист против вакцинирањето „This Has Gotta Stop“ прикажува злобен контролирач на марионетки и демонстранти кои мавтаат со...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Нина Јанева: Прв и последен пат грешам химна во животот, ама емоцијата е посилна од сѐ!

И.Б.Р.
За време на протестот „Правда за уставобранителите“, кој се одржа во саботата пред Собранието, а со барање за ослободување на осудените за „крвавиот четвтрок“, меѓудругите...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Тамара си стои на зборот: Го истетовира делот од химната што не го испеа!

Васко Спасоски
Пејачката Тамара Тодевска (35) по нејзиното гостување во емисијата „Бекстејџ“ го исполни ветувањето. Денес на својот Инстаграм профил, Тодевска објави фотографија од нејзината нова тетоважа...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Јосипа Лисац ќе добие кривична пријава за начинот на кој ја испеа хрватската химна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава поради начинот на кој ја изведе националната химна на инаугурацијата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ. Наводно Јосипа химната...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џеј Зи објасни зошто со Бијонсе не станале додека се интонираше америкнската химна на Супербол (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Снимнката која предизвика внимание во светската јавност е онаа од Суперболот на која се гледа дека Џеј Џи и Бијонсе седат за време на интонирање...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски
Вели дека ја научи лекцијата, а сега е подготвена за нови победи и нови успеси. Еден од најдобрите женски вокали на овие простори, Тамара Тодевска,...