10.8 C
Скопје
20:58 - 28 февруари, 2024

Ознака : антиваксер

СветСлајдерСцена

ЕРИК КЛЕПТОН: Вакцинираниот-ативаксер, сега нуди финансиска поддршка на други музичари антиваксери

Еспресо
27-годишниот музичар Камбел Меклафлин, член на бендот „Jam for Freedom“, кој свири за „слобода во одлучувањето за сопственото здравје“, изјави за списанието „Ролинг Стоун“, дека...
ЕспресоСекојдневиеСлајдер

 (ВИДЕО) ПОРАДИ ОМРАЗА КОН ВАКЦИНИРАНИТЕ, ОСТАНА БЕЗ РАБОТА: Жителката на Небраска не можеше да се исконтролира

Мими Стојановска
Џенин Хосковец, 54-годишнната Американка од Небраска, била отпуштена од работа откако низ социјалните мрежи се рашири снимката на која таа намерно кашла во лицето на...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Ерик Клептон ја испеа АНТИВАКСЕРСКАТА ХИМНА

М. Г.
Анимираното музичко видео за очигледната химна на легендарниот гитарист против вакцинирањето „This Has Gotta Stop“ прикажува злобен контролирач на марионетки и демонстранти кои мавтаат со...
Ви ПрепорачувамеНарод гледаСлајдер

СИНОТ НА ТОМ ХЕНКС, АНТИВАКСЕР, ПОТПАЛУВА: „Има повеќе докази за постоење на НЛО отколку за безбедноста на вакцините” (ВИДЕО)

jasmina.kantardzieva
Чет Хенкс, синот на познатиот глумец Том Хенкс, без сомнение, е антиваксер и отворено си го кажа својот став против вакцините против Ковид-19 во видео...