13:31 - 19 април, 2024

Ознака : ерик клептон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

За неа се напишани дури три љубовни песни! Која е Пети Бојд?

Еспресо
Веројатно барем еднаш во животот сте ги слушнале песните „Wonderful Tonight“ на Ерик Клептон, „Layla“ на групата „Дерек и Доминос“ и песната „Something“ на „Битлси....
СветСлајдерСцена

ЕРИК КЛЕПТОН: Вакцинираниот-ативаксер, сега нуди финансиска поддршка на други музичари антиваксери

Еспресо
27-годишниот музичар Камбел Меклафлин, член на бендот „Jam for Freedom“, кој свири за „слобода во одлучувањето за сопственото здравје“, изјави за списанието „Ролинг Стоун“, дека...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Ерик Клептон ја испеа АНТИВАКСЕРСКАТА ХИМНА

М. Г.
Анимираното музичко видео за очигледната химна на легендарниот гитарист против вакцинирањето „This Has Gotta Stop“ прикажува злобен контролирач на марионетки и демонстранти кои мавтаат со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја го одбележуваат неколку интересни настани, а 30 март најмногу ќе го паметиме по раѓањето на славните Ерик Клептон и Селин...