16.8 C
Скопје
07:56 - 22 мај, 2024

Ознака : леб и сол

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Ексклузивно винилно реиздание на „Као какао“ по 35 години од култниот албум на „Леб и сол“

Еспресо
По 35 години, Croatia Records повторно го објави на винил музичкиот бестселер „Као какао“ на легендарните „Леб и сол“. Македонската супергрупа „Леб и сол“ во 1987...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музичката историја го одбележуваат неколку интересни настани, а 30 март најмногу ќе го паметиме по раѓањето на славните Ерик Клептон и Селин...