Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Антонио Бандерас (59) ја восхити јавноста со својот мјузикл кој го постави во поранешното кино во родниот град Малага, пишува thelocal.es.

Претставата „A Chorus Line“ се изведува на шпански јазик. Станува збор за адаптација на бродвејскиот хит од седумдесетите години, а работата се врти околу групата на танчери, кои се пријавуваат за улога во новиот мјузикл. На овој начин се открива приказна за театарот и уметниците кои стојат позади продукцијата.

Познатиот актер го игра ликот на кореографот Зек. Поставата за мјузиклот ја сочинуваат 26 лика и огромен оркестар. После Малага претставата се движи во Билбао, Барселона и Мадрид.

„После тоа разгледуваме можност за претставата да се прикажува во САД“, откри Бандерас. Веруваме дека публиката ќе има прилика да го гледа ова остварување и на даските на Бродвеј.

Слични објави

Дарко Спејко имаше „акција“ во „Задруга“: Преубавата Тара падна во рацете на кумановецот (ВИДЕО)

Igor

Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

Igor

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Еспресо

ХАЈДИ КЛУМ: Костимите кои ја направија кралица на Халовин (ФОТО)

Igor

Вежби за совршено обликувани стомачни мускули (ВИДЕО)

Igor

ЏОН СНОУ од „Игра на престоли“ МРТОВ ПИЈАН! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Igor

БИГ МАМА во прегратка на познат ТУРСКИ АКТЕР (ФОТО)

Igor

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Igor

Прилика која не се пропушта: ЏОРЏ и АМАЛ ги канат фановите во својата СЕМЕЈНА ВИЛА – еве како до нивниот дом!

Igor

Запознајте се со градот на историјата и културата – Откријте го Маракеш (ФОТО)

Еспресо

Иако не е номинирана во ниту една категорија, Били Ајлиш ќе има СПЕЦИЈАЛЕН НАСТАП на доделувањето на Оскарите

Еспресо