16.8 C
Скопје
01:47 - 26 мај, 2024

БРЕНА ИМА ПАРИ ДО КРОВ, ДОАЃААТ ОД МНОГУ СТРАНИ: Сте јаделе „Кај Брена“? А, сте пиеле ли вино од Брена?

Сите ја знаеме како пејачка – ѕвезда, но парите на Лепа Брена не доаѓаат само до музиката, туку по успешната кариера со микрофонот, таа се фатила и за други бизниси.

На пример, знаевте ли дека Брена во 1993 година во Нови Сад отворила киоск за брза храна? Е тој киоск и денес одлично работи, и без разлика на тоа како се вика, жителите на Нови Сад си го викаат „кај Брена“.

Брена исто така била застапник за енергетски пијалак за Србија и Црна Гора, а по продажбата на „Гранд“ стана косопственичка на винаријата Шид.

Инаку, таа со совети им помага на синовите Виктор и Филип, кои благодарение на Брена и Боба, отворија ресторани кои одлично работат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

 

 

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....