11.8 C
Скопје
23:03 - 29 февруари, 2024

Бора Чорба откри зошто Бајага бил исфрлен од „Рибља чорба“

Бора Ѓорѓевиќ, попознат како Бора Чорба, со децении е на естрадата, а во својата музичка кариера напиша бројни хитови, објави „Нова“.

Фронтменот на музичката група „Рибља чорба“ напиша бројни песни како за својот бенд, така и во соработка со колегите и пријателите.

Популарниот музичар имаше тешки моменти во животот и кариерата, а еден од нив беше кога одлучи Момчило Бајагиќ – Бајага повеќе да не биде дел од „Рибља чорба“.

„Бајага го направи ‘Позитивни инструктори за географија’ и тогаш се договоривме да одмориме. Тој отиде на одмор, а добивме понуда од Грција да свириме концерти во хотел. Рајко, за жал, мораше да го напушти бендот, се договоривме да продолжиме. Го повикавме Бајага да дојде од одмор, тој не сакаше да дојде и затоа веќе не беше член на групата. Но, време беше и да си замине бидејќи созреа како автор, изведувач, а неговиот прв албум помина одлично“, изјави Бора Чорба.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....