11.8 C
Скопје
23:36 - 23 април, 2024

(Видео) Констракта меси тесто за Евровизија: Настапот привлече големо внимание, „ново, подобро“

Ана Ѓуриќ Констракт повторно привлече големо внимание со својот настап на Беовизија, со песната „Ново, боље“.

Претставничката на Србија на Евровизија во 2022 година, и годинава важи за една од фаворитите. Настапот, кој е многу сличен на оној што го гледавме пред две години, предизвика многу позитивни коментари, а дел од публиката не се сомнева дека таа повторно ќе ги брани боите на Србија на најголемиот европски музички натпревар.

„Ова е епизода број два, ниту ново, ниту подобро“, им рече Констракта во краткото обраќање на новинарите по настапот на полуфиналето кое се случуваше синоќа.

Во сабота, еден од 16-те финалисти ќе биде избран за претставник на Србија на Евровизија која годинава, во мај, ќе се одржува во Малме.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....