13:25 - 19 април, 2024

Саша Поповиќ за своите месечни примања: „Морам да го поздравам мојот спонзор“

Многу пејачи од регионалната естрада, иако се уште настапуваат, добар дел од нив веќе се во пензија.

Некои од нив сè уште одлично заработуваат, додека други тврдат дека живеат со многу скромни пензии.

Еден од најуспешните луѓе на регионалната сцена и основач на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ зад себе има успешна кариера и може да се пофали дека преку музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ ги создал кариерите на многубројни млади пејачи.

Неодамна, зборувајќи за сопругата Сузана Јовановиќ, која реши да се врати на сцената по долги години пауза, тој призна дека го финансирал нејзиниот албум и дека за него дал речиси 100.000 евра.

– Сето ова успеав да го финансирам од мојата пензија. Морам да го поздравам главниот спонзор, го поздравувам Саша Поповиќ, самиот себе – рече Саша на промоцијата на албумот на Сузана.

Потоа ја откри висината на приходите од пензија.

– Мојата пензија е 700 евра, значи во албумот на Сузана вложив 140 мои пензии – рече Поповиќ.  пренесуваат медиумите.

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....