14:47 - 19 април, 2024

Ознака : кандирано

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Велигденски лепчиња со кандирано овошје: РАДОСТ НА ТРПЕЗАТА, ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ

Еспресо
Ако сакате да внесете вистинско празнично задоволство на велигденската трпеза, пробајте го овој едноставен рецепт. Намирници – 1 кг брашно, 3 јајца плус 2 жолчки,...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРАЗНИЧЕН КОЛАЧ СО КАНДИРАНО ОВОШЈЕ: Кристштолен – весел за очи, топол за душа

Ј.К.Д
Познат како Кристштолен овој божиќен колач кој е дел од германската празнична традиција, ќе ви донесе радост на трпезата, а парченца од него може да...